Арсенал се развилня и отнесе врага за едно полувреме

Арсенал се развилня и отнесе врага за едно полувреме Снимка: Getty Images

Неубедителният от началото на сезона Арсенал най-сетне се разигра във Висшата лига и зарадва феновете си с победа с 3:1 над Тотнъм в дербито.

"Артилеристите" се нуждаеха само от едно полувреме, за да разбият врага от Северен Лондон и да се изравнят с него в класирането.

Още до 34-тата минута резултатът на "Емирейтс" вече беше 3:0 след вихрено начало на "артилеристите", докато Спърс бяха разпиляни и тотално неориентирани в защита.

Емил Смит-Роу откри, след като беше оставен напълно непокрит в наказателното поле и се възползва от пас на Букайо Сака.

Пиер-Емерик Обамеянг удвои след прекрасна контраатака, при чието начало обаче Тотнъм претендираше за нарушение срещу Хьойберг.

Третият гол падна след грешка на Хари Кейн, който загуби една топка в чуждата половина и после прелетя през целия терен, за да си я върне, но шпагатът му беше неуспешен и Сака ознаменува добрата си игра с гол за 3:0.

През втората част Тотнъм опита да промени нещата, заигра далеч по-добре и създаде сериозни положения, но стигна единствено до почетен гол чрез Хюн-Мин Сон в 79-ата минута.

Арсенал и "шпорите" вече имат по 9 т. и се намират в средата на класирането с по три победи и три загуби, но тенденцията при двата отбора е напълно противоположна.

Тотнъм спечели първите си три мача без да допусне гол, но последваха три поражения, докато "топчиите" започнаха с три загуби без вкаран гол, но вече постигнаха трети пореден успех.