Арсенал си усложни живота в дербито, но остава в голямата борба

Арсенал си усложни живота в дербито, но остава в голямата борба Снимка: Getty Images

Арсенал спечели с 3:2 зрелищното дерби на Северен Лондон на стадиона на Тотнъм и поне за малко си извоюва 4 т. преднина на върха на Висшата лига.

Тимът на Микел Артета водеше с 3:0 след мощно първо полувреме и макар че накрая трябваше да трепери, стигна до трите точки и съхрани надеждите за титла.

"Артилеристите" поведоха с автогол на Пиер-Емил Хьойберг в 15-ата минута, а после изравнителен гол на Мики ван де Вен беше отменен заради засада.

В 27-ата минута Букайо Сака направи 2:0, а преди почивката Кай Хаверц засече центриране от корнер за 3:0.

Вече беше преминал час игра, когато Тотнъм успя да се върне в мача с попадение на Кристиан Ромеро след груба грешка на вратаря Давид Рая.

Времето на "шпорите" сякаш изтичаше, но последва нова сериозна грешка в редиците на гостите и Деклан Райс направи дузпа.

От бялата точка Хюн-Мин Сон намали на 2:3 в 87-ата минута, но Спърс нямаха сили за повече и Арсенал грабна победата.

С успеха си "топчиите" излязоха на 4 т. пред втория Манчестър Сити, който обаче играе по-късно днес и към момента има два мача по-малко.

Тотнъм вече изостава на 7 т. от Астън Вила в борбата за четвъртото място, но пък е изиграл два мача по-малко от конкурента за зона "Шампионска лига".