Асенсио напомни за себе си, Реал се качи на върха с разгром

Асенсио напомни за себе си, Реал се качи на върха с разгром Снимка: Getty Images

Реал Мадрид размаза Майорка с 6:1 у дома в шестия кръг на Ла Лига и с този впечатляващ резултат се изкачи на върха в таблицата.

Марко Асенсио напомни за себе си с хеттрик, докато Карим Бензема се отчете с два гола и две асистенции срещу безпомощните гости.

Французинът откри още в третата минута, а до 29-ата резултатът вече беше 3:1 след две попадения на Асенсио и оказалия се почетен гол на Канг-Ин Ли.

10 минути след подновяването на играта Бензема за втори път асистира на Асенсио, а по-късно на свой ред вкара повторно.

Резервата Иско пък оформи крайния резултат.

Реал е начело в класирането с 16 т. и води с 2 на шампиона Атлетико Мадрид.