Асенсио вкара с първото си докосване след близо година извън игра

Асенсио вкара с първото си докосване след близо година извън игра Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Валенсия с 3:0 и отново се доближи на 2 т. от лидера Барселона в класирането на испанското първенство.

Головете за "Белия балет" паднаха след почивката, когато отборът се разигра и сътвори красиви неща на терена.

След първата част обаче Валенсия съжаляваше, че не води в резултата. Гостите удариха греда в началото, а после гол на Родриго беше отменен, защото ВАР видя много тънка засада при атаката.

В 61-ата минута при контраатака Еден Азар асистира, а Карим Бензема се разписа за 1:0.

В 74-ата Марко Асенсио се появи като резерва и секунди по-късно отбеляза красив гол още с първото си докосване, когато засече от въздуха центриране отляво.

Асенсио не беше играл близо година заради тежка контузия, която получи в предсезонната подготовка, а завръщането му в игра нямаше как да протече по-добре.

Три минути преди края Асенсио записа и асистенция, а Бензема вкара за втори път с виртуозно изпълнение.

Французинът пое центрирането от движение и от воле с левия крак стреля неспасяемо право в горния десен ъгъл - 3:0.

В края Канг-Ин Ли си изпусна нервите и няколко пъти изрита грубо Серхио Рамос, за което получи директен червен картон.