Атлетико възкръсна за паметен обрат от 0:2

Атлетико възкръсна за паметен обрат от 0:2 Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид направи важна крачка към излизане от кризата с драматична победа с 3:2 над Валенсия у дома.

Тимът на Диего Симеоне изоставаше с 0:2 на почивката, но се пребори за пълен обрат с два гола в добавеното време.

Муса и Дуро дадоха солидна преднина на Валенсия през първото полувреме, а защитата на домакините изглеждаше твърде неориентирана.

През втората част Симеоне предприе смени и те дадоха резултат.

Матеус Куня върна Атлетико в мача половин час преди края след ъглов удар.

В 91-вата минута Анхел Кореа изравни, а секунди по-късно Марио Ермосо засече прострелен пас на Куня на празна врата и взриви "Уанда Метрополитано".

В класирането мадридчани държат четвъртата позиция с 36 т., на 3 над петия Реал Сосиедад, който обаче е с мач по-малко.