Атлетико загря за Ливърпул с класика над Бетис под пороя в Мадрид

Атлетико загря за Ливърпул с класика над Бетис под пороя в Мадрид Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид изигра страхотен мач в домакинството си на Бетис и стигна до класически успех с 3:0, с което вече е само на две точки зад лидерите в класирането.

Яник Ферейра-Караско се отличи с гол и асистенция за "дюшекчиите". Именно той откри резултата в 26-ата минута, а 15-ина минути след почивката Пецела си отбеляза автогол.

Крайното 3:0 под почти постоянния проливен дъжд на "Уанда Метрополитано" оформи Жоао Феликс с хубав удар по диагонала. Това бе първо попадение за португалеца през този сезон.

Успехът бе първи за "дюшекчиите" от три мача насам във всички турнири, а в следващия гостуват на Ливърпул на "Анфийлд" в Шампионската лига след загубата с 2:3 две седмици по-рано.

С победата Атлетико има вече 22 точки, изпреварвайки с една Бетис. Шампионите са четвърти в класирането, на две точки от лидерите Реал Мадрид, Севиля и Реал Сосиедад.