Автогол и ВАР помогнаха на Юнайтед да компенсира гафа на Де Хеа

Автогол и ВАР помогнаха на Юнайтед да компенсира гафа на Де Хеа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на ФА Къп след трудна победа с 3:1 над Евертън на "Олд Трафорд".

Автогол осигури решаващия втори гол за домакините, а те могат да благодарят и на системата за видеоповторения, която отмени изравнително попадение на Евертън.

Всичко започна добре за Юнайтед и още в 4-тата минута Маркъс Рашфорд проби отляво и центрира, а забравеният Антони засече на празната врата за 1:0.

10 минути по-късно Давид де Хеа се изложи и остави един безобиден удар от малък ъгъл да му мине през краката. Така кълбото стигна до Конър Коуди и той отблизо изравни.

"Червените дяволи" продължаваха да доминират в мача, но все по-трудно създаваха положения.

В 52-рата минута след поредния пробив на Рашфорд по левия фланг Конър Коуди отново се разписа - но този път в грешната врата.

Гостите не се предадоха и в 74-тата минута развиха майсторска контраатака, при която Грей центрира прострелно и резервата Доминик Калвърт-Люин порази вратата.

ВАР обаче отмени гола заради засада при атаката.

В края на добавеното време героят на мача Рашфорд вкара от дузпа за крайното 3:1 и се разписа в пети пореден двубой.

Така тимът на Ерик тен Хаг постигна седма поредна победа във всички турнири.