Барса се върна на победния път с нова голяма крачка към титлата

Барса се върна на победния път с нова голяма крачка към титлата Снимка: Getty Images

Барселона се доближи до титлата с нова минимална победа в Ла Лига - 1:0 в дербито срещу Атлетико Мадрид на "Камп Ноу".

Така след три мача без победа, каталунците отново се поздравиха с успех и възстановиха преднината си от 11 т. пред втория в класирането Реал Мадрид.

До края на сезона остават осем кръга и триумфът на Барса вече изглежда почти сигурен.

За 12-ти път през кампанията отборът на Шави Ернандес взе победа с 1:0, като този път Феран Торес отбеляза единствения гол след асистенция на Рафиня.

Попадението падна минута преди края на полувремето при бърза атака, при която Рафиня овладя една дълга топка и намери Торес, а той беше точен от границата на наказателното поле.

До края Гави и Рафиня пропуснаха да направят успеха по-убедителен.

В края Атлетико поиска дузпа за игра с ръка на Бускетс, но такава не беше отсъдена.