Барса записа нов провал на "Камп Ноу" и доближи Реал на точка от титлата

Барса записа нов провал на "Камп Ноу" и доближи Реал на точка от титлата Снимка: Getty Images

Барселона записа още една издънка на своя "Камп Ноу" и отстъпи с 0:1 на Райо Валекано в отложен мач от 21-вия кръг на Ла Лига.

Тимът на Шави Ернандес допусна ранен гол и така и не успя да го върне, въпреки постоянния натиск около вратата на Димитриевски.

Това е трета поредна домакинска загуба за каталунците, отново допусната заради неефективната игра в нападение.

Гостите успяха да вкарат още при първата си добра атака.

В 7-ата минута Алваро Гарсия се възползва от страхотен пас на Иси и простреля Тер Щеген в близкия ъгъл.

Оттам нататък Барса наложи натиск, но не стигаше до чисти положения.

Малко преди почивката Феран Торес вкара с техничен удар след изстрел в гредата на Гави, но имаше засада и попадението не беше признато.

През втората част атаките на домакините отново не носеха резултат. Те поискаха дузпа първо за игра с ръка след удар на Депай, после и за нарушение срещу Гави.

Цели 13 минути добавено време не бяха достатъчни на каталунците за изравнителен гол, а във финалните секунди удар на Дембеле беше изчистен от голлинията.

Барса не успя да се утвърди на второто място в класирането, макар че все още заема втората позиция с 63 т., колкото има и третият Севиля.