Байерн вкара осем гола за полувреме

Байерн разби Дармщат с 8:0 у дома в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят приключи с 19 футболисти на терена след двама изгонени от гостите и един от домакините.

С този успех баварците събраха 23 точки и изпревариха с една досегашния лидер Леверкузен, който играе своя мач от кръга утре.

Хари Кейн се отличи с хеттрик, по два гола добавиха Лерой Сане и Джамал Мусиала. Едно попадение отбеляза Томас Мюлер, а на вратата се завърна Мануел Нойер.

И осемте гола Байерн вкара след почивката, като първото полувреме завърши 0:0. Червените картони преди антракта пък бяха три.

Първият изгонен състезател беше Йозуа Кимих от домакините още в 4-тата минута, който задържа противник. В 21-вата двата отбора останаха с по 10 души, тъй като и албанският национал Кевин Джясула беше изгонен заради препъване. А три минути преди края на първата част Матей Маглика от Дармщат също видя червения цвят.