Без Холанд Сити се измъчи срещу опашкар

Без Холанд Сити се измъчи срещу опашкар Снимка: Getty Images

В отсъствието на контузения Ерлинг Холанд Манчестър Сити победи трудно с 2:1 в гостуването си на намиращия се в зоната на изпадащите Лутън.

"Гражданите" дори трябваше да правят обрат, след като изоставаха в резултата на почивката.

Така тимът на Пеп Гуардиола се върна на победния път, след като в последните четири кръга взе само три точки след три хикса и една загуба.

Илайджа Адебайо изведе домакините напред в резултата след гол с глава в добавеното време на първата част.

През втората Сити обърна в рамките на само три минути.

В 62-рата Бернардо Силва изравни, а три по-късно Джак Гийрлиш завърши бърза контра атака, за да донесе трите точки на "гражданите".

С тях Сити остава четвърти, като има 33 пункта. Лидерът Ливърпул е с 37 т. Лутън е 18-и с девет.

В друг мач, игран по същото време, Евертън продължава със страхотното си представяне. "Карамелите" взеха нови три точки след успех с 2:0 срещу Челси на своя "Гудисън Парк" с головете на Абдулайе Дукуре в 54-тата минута и Люис Добин в добавеното време.

Евертън остава 17-и, но вече с 13 точки, на четири над Лутън. Челси пък све свлича с една позиция и вече е 11-и с 19 пункта.