Без интрига във френското дерби: ПСЖ не остави шансове на Марсилия

Без интрига във френското дерби: ПСЖ не остави шансове на Марсилия Снимка: Getty Images

ПСЖ отнесе Олимпик Марсилия с 3:0 като гост във френското дерби от деветия кръг на Лига 1.

В срещата нямаше никаква интрига и шампионите не оставиха съмнения в пълното си превъзходство, а всичко беше ясно още до почивката.

Мачът се стече кошмарно за тима на Роберто Де Дзерби заради червен картон и автогол, които съвсем съсипаха съпротивителните сили на марсилци.

Жоао Невеш откри още в 7-ата минута, а в 20-ата Амин Арит получи пресилен директен червен картон за посягане към топката с бутоните.

После при наглед безобидна ситуация капитанът Леонардо Балерди не се разбра със своя вратар и отклони топката към мрежата си за 2:0.

Това разби психически домакините и в 40-ата минута Брадли Баркола покачи на 3:0 след подаване на Дембеле.

През втората част мачът вече просто се доиграваше и парижани пропуснаха да отбележат повече попадения.

Пари Сен Жермен оглавява таблицата с 23 т. пред Монако с 20 и Марсилия и Лил с по 17.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.