Безпомощен Арсенал си припомни унижението от Юнайтед, но Сити спря на 5

Безпомощен Арсенал си припомни унижението от Юнайтед, но Сити спря на 5 Снимка: Getty Images

Точно десет години след катастрофалната загуба с 2:8 от Манчестър Юнайтед, Арсенал можеше да повтори този си антирекорд, но срещу другия отбор от града - Сити. "Гражданите" обаче решиха да спрат само на пет.

Сити вкара три гола през първото и един през второто за победата с 5:0, която е втора от началото на сезона за тима на Пеп Гуардиола след грешната стъпка и загубата от Тотнъм на старта на кампанията.

"Артилеристите" бяха тотално безпомощни, което си пролича още в седмата минута. Защитата на Микел Артета допускаше грешка след грешка и по-малко от десет минути след началото Илкай Гюндоган откри резултата, засичайки центриране на задната греда.

Пет по-късно Феран Торес удвои аванса на домакините. Кошмарът в защита продължи и двама защитници на Арсенал един след друг не успяха да изчистят една топка, тя достигна до Торес, който отблизо разстреля Бернд Лено.

В 35-ата Арсенал остана с човек по-малко на терена, след като Гранит Джака получи директен червен картон за опасно влизане с двата крака и бутоните напред срещу Рубен Диаш.

Малко преди почивката Сити направи резултата класически. Атаката започна от Едерсон, който с хубав пас през средата намери Феран Торес. Той напредна и намери Джак Грийлиш, който проби страхотно отдясно, влезе в наказателното поле, където намери Габриел Жезус и бразилецът отблизо прати топката в мрежата за 3:0.

Втората част започна с добро спасяване на Лено - едно от малкото му този следобед, но секунди по-късно германският страж бе безпомощен при далечен удар на Родри, който с фалцов удар прати топката в долния ля ъгъл на вратаря.

В последните минути изглеждаше, че Сити ще спре на четири, но в 84-тата Феран Торес отбеляза второто си попадение. Испанецът засече центриране на резервата Рияд Марез и с глава оформи крайното 5:0.

Победата изкачи Сити временно на първата позиция с актив от шест точки, докато Арсенал се закотви на последното място във Висшата лига с три поредни загуби, 0 спечелени точки и голова разлика от 0:9.