Безпроблемна победа за Сити срещу Байерн в Япония

Безпроблемна победа за Сити срещу Байерн в Япония Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Байерн Мюнхен с 2:1 в контрола, играна на националния стадион на Япония в Токио.

Това бе втора победа за "гражданите" в контролите на японска земя след тази с 5:3 срещу местния Йокохама. За Байерн пък това бе първа лятна проверка

В 19-ата минута Сити удари грeда след удар от пряк свободен, но секунди по-късно все пак прати топката в мрежата.

20-годишният Джеймс Макатий успя да се разпише в 21-вата минута. "Гражданите" организираха добра атака отдясно, Рико Люис върна топката към Алварес, чийто удар бе спасен. След това Макатий завърши на оголената мрежа.

В самия край на полувремето грешка на Ян Зомер за малко не коства нов гол във вратата му, но швейцарският страж успя да я поправи и с крак да изчисти удар на Люис в близкия ъгъл.

През втората част и двата отбора излязоха с напълно нови 11-орки. На терена За Сити се появи и Ерлинг Холанд, който обаче не успя да се разпише.

В 81-вата минута Матис Тел изравни с подобен гол на този на Сити. Едерсон спаси удар отблизо на Ванер, но при добавката Тел бе точен за 1:1.

Тимът на Гуардиола не искаше да загуби мача и се впусна в атаки в последните минути. Удар на Холанд бе блокиран от защитник, след което Улрайх спаси изпълнение на Лапорт с глава.

Малко по-късно обаче Лапорт все пак се разписа. След късо изпълнение на корнер Фил Фоудън излезе на стрелкова позиция, но от малък ъгъл Улрайх спаси. При добавката Лапорт вече не сбърка и донесе успеха за "гражданите".

Следващият мач за Сити е сблъсък с Атлетико Мадрид, а баварците ще се изправят срещу японския Кавазаки Фронтале.