Бивша звезда на Ливърпул си плаща, за да играе за 6-кратен френски шампион

Бивша звезда на Ливърпул си плаща, за да играе за 6-кратен френски шампион Снимка: Getty Images

Бившата звезда на Ливърпул Анди Керъл вкара два гола в дебюта си за 4-тодивизонния френски Бордо. Това се случи в двубоя с Шатобриан, завършил 2:2.

Наскоро таранът подписа договор за две години със славния някога Бордо, който изпадна по административни причини в четвъртото ниво във Франция - Лига Насионал 2.

"Жирондинците" изравниха резултата в 88-ата минута, а голът на Керъл стана по познат начин - прецизен удар с глава.

В момента Бордо се намира са на предпоследната 15-та позиция в Насионал 2, като тимът няма победа от началото на сезона в четири срещи.

Керъл подписа договор със заплата от 3500 евро на месец, но заяви, че парите не го интересуват.

"Ако трябва да съм честен, всъщност си плащам да играя за Бордо. Но нещата никога не са опирали до пари в кариерата ми. Просто съм щастлив да играя и да съм част от историята на клуба", заяви ветеранът.

А историята на "жирондинците" е наистина богата - шест титли от Лига 1, четири Купи на Франция и европейски триумф в турнира Интертото.