Челси излезе втори след нова победа в гостуване

Челси излезе втори след нова победа в гостуване Снимка: Getty Images

Челси записа категорична победа с 3:0 като гост в лондонския сблъсък с Уест Хем и поне временно излезе на второто място в класирането.

В герой за тима се превърна Николас Джаксън, който отбеляза първите два гола и после подаде за третия, дело на Коул Палмър.

Джаксън наниза попаденията си още до 18-ата минута, като първото падна след негов самостоятелен пробив отляво.

При второто нападателят беше изведен зад защитата от Мойсес Кайседо.

В началото на втората част Джаксън подхвана бърза контраатака и намери Коул Палмър, който с левия крак направи 3:0.

Така отборът на Енцо Мареска записа трета поредна победа в гостуване този сезон и събра 10 т. от пет мача.

Челси е втори пред Арсенал и Нюкасъл, които също имат по 10 т., но и мач по-малко.

Лидерът Манчестър Сити е с 12 т. и утре посреща Арсенал в дербито на кръга.