Челси се развихри и показа потенциала си в голово шоу с 8 попадения

Челси се развихри и показа потенциала си в голово шоу с 8 попадения Снимка: Getty Images

Челси се развихри във втория кръг на Висшата лига и разби Уулвърхемптън с 6:2 като гост в голям голов спектакъл.

"Сините" показаха вдъхновен футбол и особено през второто полувреме разкъсаха противника, а Нони Мадуеке блесна с хеттрик.

Коул Палмър пък направи три асистенции и се разписа веднъж.

Още във втората минута Николас Джаксън откри за Челси с глава, но Матеус Куня изравни в 27-ата.

Минута преди края на полувремето Палмър изведе отново гостите напред със страхотен прехвърлящ удар.

Челси обаче не се оттегли на почивката с преднина, защото в шестата минута на добавеното време Йорген Ларсен направи 2:2.

През втората част дойдоха минутите на Мадуеке, който реши мача, разписвайки се на три пъти след три паса на Палмър.

Жоао Феликс също имаше повод за радост при повторния си дебют за Челси, след като влезе в игра на полувремето.

Португалецът отбеляза последното попадение в мача след подаване на друг от новите, Педро Нето.

Така тимът на Енцо Мареска взе първи три точки за сезона след загубата от шампиона Манчестър Сити на старта.