Челси се върна към разочарованията с издънка минута преди края

Челси се върна към разочарованията с издънка минута преди края Снимка: Getty Images

След три поредни победи във всички турнири, Челси се завърна към разочарованията и стигна само до 2:2 срещу Евертън в домакинството си от 28-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани бяха на няколко минути от успеха, но допуснаха изравнителен гол в 89-ата минута, когато резервата Елис Симс донесе точката на своите.

Симс преодоля по елементарен начин Калиду Кулибали, а изстрелът му беше в обсега на Кепа Арисабалага, но вратарят не успя да се намеси и пусна топката във вратата си.

Преди това Жоао Феликс вкара първия си гол на "Стамфорд Бридж" в началото на второто полувреме.

Абдулай Дукуре изравни с глава, след като прехвърли Кепа, а технологията на голлинията потвърди попадението.

Малко по-късно Кай Хаверц вкара от дузпа, спечелена от Рийс Джеймс, но това се оказа недостатъчно за Челси.

Тимът на Греъм Потър остава на десето място в класирането с 38 т. и е на цели 11 пункта от топ 4.

Евертън пък взе важна точка в борбата си за оцеляване и е на 15-ата позиция, на две точки над опасната зона.