Челси сгъна Палас за едно полувреме, ново попълнение с гол и асистенция

Челси сгъна Палас за едно полувреме, ново попълнение с гол и асистенция Снимка: Getty Images

Челси разгроми Кристъл Палас с 4:0, като вкара и четирите попадения през второто полувреме, вторите две от които паднаха от дузпа.

Новото попълнение на "сините" Бен Чилуел се отчете с гол и асистенция, като откри резултата в 50-ата минута, а 16 по-късно асистира на Курт Зума, който се разписа с глава след центриране.

Крайното 4:0 оформи Жоржиньо след две точни изпълнения от дузпа в 78-ата и 82-рата. При втората Тами Ейбрахам изрази желание да застане зад топката, но капитанът Сесар Аспиликуета се намеси и връчи кълбото на италианеца.

Гостите от Палас имаха леки претенции за нарушение срещу Джордан Аю малко преди отсъждането на втората дузпа, но те не бяха уважени от Марк Оливър. Секунди по-късно отново Аю бе ударен с лакът в лицето при едно центриране в наказателното поле на Челси, но отново не последва отсъждане в полза на "орлите".

По този начин Челси отново се върна на победния път след равенството 3:3 с УБА и загубата с 0:2 от Ливърпул в последните два кръга. Тимът на Франк Лампард има вече седем точки и се изкачи на седмата позиция. Палас е седми с шест пункта.