Четвъртодивизионен тим затрудни Юнайтед

Манчестър Юнайтед трябваше да се потруди, за да се класира за осминафиналите на турнира ФА къп.

Все пак "червените дяволи" не допуснаха изненада и си тръгнаха с победа с 3:2 при гостуването си на четвъртодивизионния Нюпорт в двубой от четвъртия кръг на най-стария футболен турнир.

20-ина минути преди края на срещата на "Родни Парейд" резултатът беше 2:2.

Играчите на Ерик тен Хаг успяха да открият резултата още преди да са изминали 10 игрови минути. Топката бе подадена вляво към Антони, за когото останах леки съмнения дали не бе в засада, а аржентинецът върна в по-задни позиции към Бруно Фернандеш, който реализира със силен удар за 1:0.

В 13-ата минута отново почти идентична атака отдясно този път даде възможност на Диого Далот да влезе в наказателното поле, след което да поднесе топката към Коби Мейну, който пък реализира второто попадение в двубоя. Това бе и първо попадение за 18-годишният младок в професионалния футбол.

Домакините отправиха няколко точни удара и кулминацията им дойде в 36-ата минута, когато Брин Морис отправи отличен удар от от средно разстояние, кълбото обаче срещна и главата на Лисандро Мартинес и се превърна в невъзможна за Байъндър.

Шокът за Манчестър Юнайтед дойде две минути след началото на втората част, когато централната двойна бранители на тима подцени една топка и позволи на Себ Палмър Холдън да я поеме пред наказателното поле, след което тя бе прехвърлена на левия фланг, а прострелното центриране бе засечено във вратата от Уил Еванс за 2:2 пред погледа на Рафаел Варан.

Антони бе героят за гостите, разписвайки се за 3:2 в 68-ата минута, а в 4-тата минута на 9-минутното добавено време крайното 2:4 оформи Расмус Хойлунд.

Така Юнайтед продължава напред и на осминафиналите ще се изправи срещу Бристол Сити или Нотингам Форест.