Два червени картона, две дузпи и успех за Милан в дербито

Два червени картона, две дузпи и успех за Милан в дербито Снимка: Getty Images

Милан спечели с 3:1 срещу Рома на "Сан Сиро" в едно от дербитата в междинния 20-и кръг на Серия "А".

"Росонерите" заслужиха успеха с по-добрата си игра, а два ранни гола улесниха задачата им.

Още в 5-ата минута ВАР се намеси и след дълго разглеждане на ситуация при корнер беше отсъдена дузпа за домакините за ръка на Тами Ейбрахам.

Оливие Жиру беше точен от 11-те метра и откри резултата.

В 17-ата минута Жуниор Месиас удвои с добавка след удар в гредата на Жиру.

Към края на полувремето Ейбрахам върна Рома в мача и намали преднината на Милан, отклонявайки във вратата изстрел на Пелегрини.

Второто полувреме започна с греда на Брахим Диас, но после и гостите създадоха няколко положения и Майк Менян направи важни спасявания.

Надеждите на Рома приключиха в 74-тата минута, когато Карсдорп беше изгонен за втори жълт картон.

Не след дълго две резерви комбинираха и донесоха трети гол на Милан - Златан Ибрахимович пое на гърди и изведе Рафаел Леао, който беше точен за 3:1.

В добавеното време се стигна до още един червен картон за гостите, след като Джанлука Манчини направи дузпа и също получи второ официално предупреждение.

Този път с изпълнението се зае Ибрахимович, но Руи Патрисио спаси удара му.

Все пак "росонерите" взеха трите точки и са само на един пункт зад водача в класирането Интер, който обаче има и мач по-малко.