Ейбрахам върна настроението в Рома, Наполи продължава без грешка

Ейбрахам върна настроението в Рома, Наполи продължава без грешка Снимка: Getty Images

Рома се върна към победите в Серия "А", като надделя трудно с 1:0 над Удинезе в домакинството си от петия кръг.

Гол на Тами Ейбрахам в 36-ата минута донесе успеха, който изкачи тима на Жозе Моуриньо на четвъртата позиция с 12 т. - на 3 от първото място.

Успехът идва няколко дни след като "вълците" загубиха от Верона с 2:3 и така записаха първа грешна стъпка през сезона.

Тази вечер на "Олимпико" тимът заслужено водеше след първата част, но през втората Удинезе пропусна шансовете си да изравни.

В края Рома остана с 10 души заради втори жълт картон на Лоренцо Пелегрини, но гостите нямаха време да се възползват.

Лидер в калчото продължава да бъде Наполи, който по-рано днес разби с 4:0 Сампдория и събра пълен актив от 15 т. с 5 победи от 5 мача.

Зад неаполитанците с по 13 т. са Интер и Милан.