Фалкао задълбочи още повече кризата в Барселона

Фалкао задълбочи още повече кризата в Барселона Снимка: Getty Images

Нещастията на Барселона продължиха с пълна сила и беше регистрирана поредната загуба - 0:1 в гостуването на новака в Ла Лига Райо Валекано.

Няколко дни след поражението в Ел Класико, играчите на Роналд Куман отново не успяха да се измъкнат от дупката, а единствения гол в мача отбеляза 35-годишният ветеран Радамел Фалкао.

Колумбиецът вкара класно попадение в 30-ата минута след една загубена от Серхио Бускетс топка в центъра.

Фалкао финтира Пике и с удар по земя с левия крак стреля в далечния ъгъл на Тер Щеген за 1:0.

Оттам нататък пред Барса не липсваха положения за изравняване, но каталунците не успяха да вземат дори точка.

Върхът беше в 72-рата минута, когато Мемфис Депай си спечели дузпа, но после сам я пропусна, след като вратарят Димитриевски хвана ъгъла и отрази удара му.

В даденото продължение от цели 8 минути вратата на Райо беше под обсада, но домакините удържаха.

Така Барселона остава едва на деветото място в класирането с 15 т., а Райо Валекано има 19.

Каталунците вече имат 4 загуби в последните си 6 мача във всички турнири.