Фамозната серия на Сити продължава и в Шампионската лига

Фамозната серия на Сити продължава и в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Сити спечели с 2:0 гостуването на Борусия Мьонхенгладбах от 1/8-финалите на Шампионската лига и направи голяма крачка към следващата фаза от елиминациите.

Победната серия на "гражданите" продължи с 19-и пореден успех, като беше запазена и поредната суха мрежа, а попаденията отбелязаха Бернардо Силва и Габриел Жезус.

В първите минути домакините се справяха успешно с атаките на Сити, но в 29-ата минута фаворитът в двубоя поведе.

Бернардо Силва вкара с глава, а центрирането беше на сънародника му Жоао Кансело.

В 63-ата минута Борусия стигна до добро положение и Плеа технично с пета засече едно центриране, но топката мина встрани от вратата.

Малко по-късно Сити реши мача с втори гол, след като Бернардо Силва отново засече центриране на Кансело, но този път пусна топката успоредно на голлинията и Габриел Жежус се разписа за 2:0.

Така сблъсъкът до голяма степен изглежда решен преди реванша на 16 март на "Етихад".