Гари Линекер за дузпата на Ливърпул срещу Кристъл Палас: Ужасяващо!

Гари Линекер определи решението на рефера Кевин Френд да отсъди дузпа за Ливърпул в края на мача срещу Кристъл Палас като "ужасяващо".

Мърсисайдци поведоха с 2:0 през първата част, но през втората домакините изравниха играта и дори бяха по-добрият отбор на терена, създавайки по-добрите положения.

Палас върна едно попадение и търсеше изравняването, но минути преди края на редовното време Френд посочи бялата точка. Диого Жота си поведе дълго една топка в наказателното поле, тя излизаше в аут, след което португалецът се блъска във вратаря на домакините и се свлече на земята.

След дълго разглеждане на ситуацията с ВАР отговарящият за видео повторенията Крейг Поусън привика Френд сам да види инцидента и главният съдия отсъди дузпа.

Тя бе превърната в гол от Фабиньо, който сложи точка на спора и донесе победа с 3:1 за Ливърпул.

В профила си в Twitter водещият на "Match of the Day" по BBC Гари Линекер написа: "Това е наистина ужасяващо решение."

Бившият футболист на Тотнъм и Нюкасъл и колега на Линекер по BBC Джърмейн Джинас добави: "Още един тотален ужас от ВАР, стандартът на съдиите ни е толкова нисък."