Гол с ръка, Моуриньо изгонен, Рома доиграва с осем души (видео)

Гол с ръка, Моуриньо изгонен, Рома доиграва с осем души (видео) Снимка: Getty Images

Предсезонната контрола на Бетис и Рома се превърна в истински трилър четири червени картона, включително един и за новия старши-треньор на "вълците" Жозе Моуриньо.

Впоследствие Рома остана с осем човека на терена и загуби от испанците с 2:5.

При резултат 2:2 Алекс Морено от Бетис вкара странен гол и изведе Бетис напред. Съдията Роджър Ибанес не видя прегрешението и зачете гола, след което последваха бурни протести от страна на "вълците".

Реферът бе заобиколен от играчи на Рома, а Лоренцо Пелегрини получи втори жълт картон и бе изгонен. Тогава на терена нахлу и Моуриньо, който също бе изгонен заради протестите си.

Впоследствие Бетис вкара още два гола, а "вълците" получиха още два червени картона и доиграха срещата с осем души. В 65-ата минута един от голмайсторите за Рома - Джанлука Мансини, също получи втори жълт картон. 12 минути преди края Рик Карсдорп пък получи директен червен картон.

В мача станахме свидетели и на някои невероятни изпълнения. Голът на Набил Фекир за 2:1 се превърна в истински шедьовър, въпреки че не се разбра дали французинът искаше да стреля, или да центрира.

Крайното 5:2 пък резервата Роберто Гонсалес оформи с атрактивна странична ножица.

Това бе последната контрола за Бетис преди началото на сезона в Ла Лига следващия уикенд, докато Рома все още не е приключил с подготовката си, след това има и квалификация за Лигата на конференциите, а кампанията в Калчото стартира след две седмици.