Хааланд заби хеттрик за 15 минути, вбеси се на треньора и посочи най-големия талант в света (не е той) Снимка: Getty Images

Ерлинг Хааланд продължава да прави фурор по европейските терени и вчера избухна с четири гола за победата на Борусия Дортмунд с 5:2 при гостуването на Херта.

20-годишният норвежец тъкмо беше обявен за новия носител на престижната награда "Златно момче" на "Тутоспорт" за най-добър футболист до 21 години в Европа и отбеляза събитието подобаващо. Той наниза хеттрик само в рамките на 15 минути през втората част и поведе Борусия към пълен обрат и три точки.

Така "жълто-черните" вече изостават само с един пункт от лидера в Бундеслигата Байерн Мюнхен.

Не по-малко интересно около Хааланд беше след срещата.

Първо той шеговито обясни, че се е вбесил на старши треньора Люсиен Фавър заради смяната си в 85-ата минута.

"Да ви кажа, след мача Фавър ме пита колко гола съм вкарал. Пита ме "Три ли вкара?" А аз му казах "Не, четири. Но само защото ти ме смени". Така че сега съм му малко ядосан, но това е положението", каза норвежецът.

Хааланд обаче не спести комплиментите си за футболиста, който влезе на негово място.

Юсуфа Мукоко записа дебют за Дортмунд само ден след като навърши 16 и така стана най-младият футболист в историята на Бундеслигата. "Смятам, че той е най-големият талант в света в момента. На 16 години и един ден, това е невероятно. Има голяма кариера пред себе си", убеден е Хааланд.

Запитан как вижда своя собствен талант в сравнение с този на Мукоко, нападателят се пошегува: "Вече съм над 20-годишен, така че остарявам, това е".

Още преди няколко дни Хааланд коментира родения в Камерун Мукоко, който играе за юношеските национални гарнитури на Германия: "Мукоко е много по-добър от мен, когато бях на тази възраст. Никога не съм виждал 15-годишно момче да играе толкова добре".

Още на 12 години Мукоко е извикан при юношите до 17 години, а на 14 вече е част от тима до 19 години.

В детско-юношеските формации на Борусия той има убийствените 127 гола в 84 мача.