И без Куман Барса не се отлепя от дъното

И без Куман Барса не се отлепя от дъното Снимка: Getty Images

Мъките на Барселона продължиха и в първия мач след уволнението на Роналд Куман.

Каталунците стигнаха само до 1:1 срещу борещия се да не изпадне Алавес на "Камп Ноу" и останаха едва на девето място в таблицата.

Временният треньор на Барса Сержи Бархуан не предприе кой знае какви промени в състава, но още през първата част в играчите се забеляза импулс.

Домакините контролираха топката и натискаха съперника, създадоха и няколко положения, но не успяха да ги реализират.

В края на полувремето Серхио Агуеро се контузи при първия си мач като титуляр на "Камп Ноу" и се наложи да бъде заменен от Коутиньо.

Втората част започна по мечтан начин и Мемфис Депай откри резултата с фамозен фалцов удар отдалеч.

Преднината на Барселона обаче издържа само три минути и при една от редките си атаки Алавес изравни след страхотен пробив на Луис Риоха и двойно подаване с Хоселу.

Риоха финтира Тер Щеген и реализира в опразнената врата.

Оттам нататък каталунците създадоха редица положения, за да спечелят мача, но ги пропуснаха, а при едно от тях Депай удари гредата.

Сержи пък трябваше да направи още две принудителни смени, тъй като се контузиха Жерар Пике и Нико Гонсалес.

Барса спечели само 4 т. от последните си 5 шампионатни мача.

Тази вечер пък на "Камп Ноу" имаше малко над 37 000 души, което е най-слабата посещаемост от 20 години насам.