И Челси е на полуфинал

И Челси е на полуфинал Снимка: Getty Images

Челси се превърна в третия полуфиналист в тазгодишното издание на турнира ФА Къп. "Сините" победиха Лестър с минималното 1:0 като гост.

Единственото попадение в срещата падна в 63-тата минута, а негов автор бе Рос Баркли.

Появилият се като резерва на почивката полузащитник се измъкна от защитниците на "лисиците" и включвайки се от втора позиция засече центриране на Вилиан, за да донесе успеха на Челси.

Пет минути преди края вратарят на гостите Вили Кабайеро излезе неразчетено и увисна при едно центриране, но ударът на Суюнджу с глава рикошира в гърба на Аспиликуета.

Лестър потърси изравняване и така се оголи. Баркли пропусна да вкара втори гол при една контра, при която Челси имаше числено предимство, но реши да стреля, но право в тялото на Шмайхел.

Така тимът на Франк Лампард се присъедини към Арсенал и Манчестър Юнайтед на полуфиналите, а по-късно днес е последният четвъртфинал, който противопоставя Нюкасъл и Манчестър Сити.