Ибра се завърна с гръм и трясък и донесе нов успех на Милан

Ибра се завърна с гръм и трясък и донесе нов успех на Милан Снимка: Getty Images

С два гола на Златан Ибрахимович Милан победи с 2:0 Каляри като гост и отново излезе еднолично на върха в Серия "А".

Ибра не се беше разписвал от ноември, когато се контузи, но тази вечер се завърна с гръм и трясък в титулярния състав.

Шведът откри от дузпа в 7-ата минута, която си спечели сам, след като беше избутан в гръб.

В 52-ата минута той се измъкна на ръба на засадата при едно подаване зад защитата и вкара втория си гол. Нападателят вече има 12 попадения при едва 7 мача като титуляр в първенството.

Така Милан отново дръпна с 3 т. пред Интер начело в таблицата, но ще има кадрови проблеми преди следващия мач срещу Аталанта, който се очертава доста тежък.

Тази вечер резервата Алексис Салемакерс бързо си изкара два жълти картона и е аут за събота, Симон Кяер се контузи, а Алесио Романьоли ще бъде наказан за натрупани картони.