Инфаркт на зрител стресна Барса при четвъртата поредна победа в Ла Лига

Инфаркт на зрител стресна Барса при четвъртата поредна победа в Ла Лига Снимка: Getty Images

Барселонса излезе поне временно начело в Ла Лига след четвърта поредна победа в първенството.

Каталунците надделяха категорично с 4:0 в гостуването на Кадис в мач, чийто завършек се забави с цял час заради спешен медицински случай на трибуните.

В 83-тата минута срещата беше прекъсната поради здравословен проблем на един от зрителите.

Оказа се, че пострадалият е получил инфаркт се бори за живота си, а стражът на домакините Конан Ледесма се затича да вземе дефибрилатор и го хвърли към трибуните.

Някои от футболистите не скриха притеснението си и се молеха за здравето на фена.

След като изчакаха 20 минути на терена, двата тима се прибраха в съблекалните.

В испанските медии се появи информация, че запалянкото е бил стабилизиран още на трибуните и е бил откаран към болницата.

Преди спирането Барса вече водеше комфортно с 2:0, а след паузата добави още два гола.

Роберт Левандовски беше получил почивка и стартира мача на скамейката, но се появи през второто полувреме и отново записа името си сред голмайсторите.

През първата част каталунците не стигнаха до попадение, макар че владееха ситуацията на терена.

След почивката Френки де Йонг откри резултата с добавка на празна врата при едно прострелно центриране отдясно.

Идентична атака доведе и до втория гол, но този път Левандовски стигна първи до топката и с шпагат я добави в опразнената врата за 2:0.

Десетина минути преди края дойде и спирането на играта, а при подновяването Левандовски асистира на Ансу Фати за 3:0.

Остана време и Усман Дембеле да се разпише за крайното 4:0.

Барселона води в Ла Лига с 13 т., една повече от шампиона Реал Мадрид, който обаче още не е изиграл своя мач от кръга.

Кадис остава на дъното без спечелена точка.