Интер превзе върха с разгром, Наполи изостана

Интер превзе върха с разгром, Наполи изостана Снимка: Getty Images

Интер разби гостуващия Каляри с 4:0 и излезе на върха в Серия "А".

Атрактивната и нападателна игра на "нерадзурите" под ръководството на Симоне Индзаги отново даде резултат и осигури победата, която можеше да е и още по-изразителна.

Лаутаро Мартинес откри в 29-ата минута, а в края на полувремето пропусна дузпа.

След почивката домакините добавиха голове на позабравения Алексис Санчес и на Хакан Чалханоглу, за да си гарантират успеха.

Лаутаро пък се разписа и втори път.

По-рано днес Наполи се издъни и загуби с 0:1 домакинството на Емполи, с което слезе на четвъртото място в класирането.

Неаполитанците затвърдиха впечатленията, че отпускат газта след безупречното начало на сезона, което им позволяваше да държат лидерската позиция.

Кутроне отбеляза единствения гол в 70-ата минута, а треньорът на Наполи Лучано Спалети призна, че във футболистите се усеща умора.

В следващия кръг отборът гостува на втория Милан.

В таблицата след 17-ия кръг Интер води с 40 т. пред Милан с 39, Аталанта с 37 и Наполи с 36.