Интер стана шампион по възможно най-сладкия начин

Интер стана шампион по възможно най-сладкия начин Снимка: Getty Images

Интер стана шампион на Италия по възможно най-сладкия начин - с победа в градското дерби срещу втория в класирането Милан.

Тимът на Симоне Индзаги спечели с 2:1, с което узакони 20-ата си титла на Италия и стана недостижим на върха 5 кръга преди края на първенството.

Франческо Ачерби даде преднина на "нерадзурите" в 18-ата минута, когато след ъглов удар беше оставен абсолютно необезпокояван да реализира.

Първата част беше динамична и с положения и пред двете врати, но в началото на второто полувреме Интер наложи сериозна доминация и вкара втори гол след солово изпълнение на Маркус Тюрам.

Милан за малко си върна надеждите в 80-ата минута, когато Фикайо Томори намали на 1:2 с добавка отблизо.

Това обаче не беше достатъчно да спре "нерадзурите" и техните празненства вече започват.

За Интер това е шеста поредна победа над Милан (клубен рекорд), а доминацията срещу местния враг в момента е тотална.

В последните секунди на двубоя нервите взеха връх и червени картони получиха Тео Ернандес и Калабрия от "росонерите", както и Дензъл Дъмфрис от Интер.