Клоп: Защо да ставаме шампиони с подобна игра?

Клоп: Защо да ставаме шампиони с подобна игра? Снимка: Getty Images

Ливърпул се отдалечи от титлата във Висшата лига след 0:1 у дома срещу Кристъл Палас.

През втората част тимът на Юрген Клоп създаде много положения, но така и не успя да осъществи обрат след ранния гол, който получи. Преди почивката мърсисайдци обаче не приличиха на себе си и мениджърът отчете този факт.

"Защо да ставаме шампиони с тази игра от първото полувреме? - попита германецът. - Искахме да реагираме след предишния двубой. И имаше реакция от наша страна, но не тази, която искахме. Не бяхме убедителни в това, което правехме. Голът, който допуснахме, беше след ужасяваща грешка като цяло. Усещането е неприятно, трябва ми време, за да приема случилото се.

През второто полувреме се опитахме да променим формацията на тима и увеличихме динамиката, което не беше добре за противника. В някой друг мач тези положенията щяха да влязат и щяхме да говорим как сме се наложили с 4:1, но във футбола нещата не стават така.

През втората част Палас имаха шанс, че не ги наказахме, но в крайна сметка това е причината сега да стоим тук без нито една спечелан точка, а съперникът да е с три."