Кошмар за Балогън във Франция – изпусна две дузпи при загуба на Монако

Кошмар за Балогън във Франция – изпусна две дузпи при загуба на Монако Снимка: Getty Images

Фоларин Балогън изживя първата си кошмарна вечер в Монако. При домашния си дебют бившият нападател на Арсенал пропусна две дузпи, които костваха загубата на неговия отбор с 0:1 от Ница.

Със загубата "монегаските" пропуснаха да се върнат на върха в Лига 1. Тимът на Ади Хютлер остава с 11 точки след шест изиграни мача, докато именно Ница пое временно водачеството, събирайки 12 пункта.

"Орлите" сграбчиха победата в добавеното време благодарение на гол на Жереми Бога.

Преди това Балогън на два пъти пропусна от бялата точка. Първият му неуспешен удар дойде в 12-ата минута, който бе спасен без затруднения от Марчин Булка.

В началото на втората част Балогън отново застана зад топката при нова дузпа, но и този път бе неутрализиран от Булка.

Скоро след това 22-годишният Балогън, за когото Монако плати 30 милиона евро през лятото, бе изваден, а на негово място се появи Висам Бен Йедер, но и той не успя да помогне на тима си.

Накрая домакините допуснаха и късен гол, за да стане трагедията на "Луи II" пълна.

През миналия сезон Балогън игра като отдаден под наем в Реймс и бе сред сензациите на сезона, разписвайки се на 21 пъти в Лига 1. В предишния кръг американският нападател отбеляза дебютното си попадение за Монако - при равенството 2:2 с Лориен, но сега се превърна в причината за загубата.