Кристиано Роналдо провали Юве срещу Аталанта

Кристиано Роналдо бе грешникът за Ювентус в двубоя срещу Аталанта от 12-ия кръг на Серия "А" между двата тима. Двубоят в Торино завърши 1:1, а португалската мегазвезда пропусна дузпа в 61-вата минута.

Федерико Киеза беше незабележив до 29-ата минута, когато изведе Юве напред в резултата. Той почти не игра с топката през първия половин час, но по блестящ начин откри за "бианконерите". След като получи топката от Бентанкур, Киеза я отправи неспасяемо към горния ляв ъгъл на вратаря на "бергамаските" Голини.

Мората имаше шанс да удвои аванса на домакините в началото на втората част. След двойно с Маккени той стреля, но вратарят отрази удара с лицето си. На терена се появи и капитанът на гостите Алехандро Гомес, който е скаран с треньора Гасперини. Малко по-късно Аталанта изравни след страхотен удар на Фройлер.

Това активизира играчите на Пирло и те вдигнаха темпото. Ювентус можеше много бързо да си върне преднината. Съдията отсъди дузпа след падане на Киеза. За топката застана традиционният изпълнител Кристиано Роналдо. След четири отбелязани дузпи в последните два мача обаче португалецът стреля слабо и Голини отрази удара. Секунди по-късно вратарят на гостите направи страхотно спасяване след удар на Мората отблизо.