Левандовски прати Байерн на финал за Купата на Германия

Левандовски прати Байерн на финал за Купата на Германия Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен се класира на финал за Купата на Германия за трета поредна година и направи още една крачка към постигането на дубъл на домашната сцена.

Баварците победиха Айнтрахт с 2:1 на празния "Алианц Арена" и постигнаха 12-ата си поредна победа. Така те успяха да отмъстят на Айнтрахт, който ги победи на финала на този турнир преди две години.

Тази вечер домакините поведоха рано след попадение на Иван Перишич. В 14-ата минута хърватинът беше оставен съвсем сам в наказателното поле и след плонж и удар с глава откри резултата.

В 69-ата минута двете резерви за Айнтахт комбинираха, Камада намери Дани да Коста в пеналта и той разстреля Нойер за 1:1.

Само 6 минути по-късно обаче, Байерн осъществи прекрасна атака и Роберт Левандовски се разписа на празна врата за 2:1.

В началото попадението не беше признато, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада, но ВАР се намеси и видя, че Кингсли Коман не беше зад защитата.

Така Байерн ще преследва 20-ата Купа на Германия в историята си, а съперник на финала ще бъде Байер Леверкузен.