Ливърпул оглави класирането с трудна победа над опашкар

Ливърпул оглави класирането с трудна победа над опашкар Снимка: Getty Images

Ливърпул поне временно излезе начело в класирането на Висшата лига след победа с 2:0 над Уотфорд на "Анфийлд".

Успехът не дойде никак лесно, а гостите, които се намират в зоната на изпадащите, оказаха сериозен отпор.

Диого Жота за пореден път през този сезон стана герой за своите, след като откри резултата с глава в 22-рата минута. Перфектна асистенция от десния фланг направи Джо Гомес, влязъл в ролята на обичайния десен бек Трент Александър-Арнолд.

Преди това Алисон направи много важно спасяване очи в очи с Куцка.

След почивката Уотфорд изпусна още едно отлично положение чрез Педро.

В 85-ата минута Куцка напълно ненужно тушира Жота в пеналта при един ъглов удар.

След намеса на ВАР реферът отсъди дузпа, а Мохамед Салах вече беше напуснал игра, затова зад топката застана Фабиньо и изпълни неспасяемо за 2:0.

Ливърпул оглавява таблицата със 72 т., но ще отстъпи първата позиция, ако шампионът Манчестър Сити (70) спечели срещу Бърнли по-късно днес.