Ливърпул остана в голямата игра след победа в Лондон

Ливърпул остана в битката за титлата във Висшата лига след 3:1 като гост на Фулъм. Така "червените" се изравниха по точки на върха в класирането с отбора на Арсенал, но Манчестър Сити е с мач по-малко от конкурентите си.

След неубедителната игра в последните две седмици и многото пропуски Юрген Клоп реши да остави на пейката част от големите си звезди в лицето на Салах, Мак Алистър, Нунес и Собослай.

В тяхно отсъствие Трент Александър-Арнолд (32'), Райън Гравенберх (53') и Диого Жота (72') вкараха хубави голове. Ливърпул бе по-добрият отбор през по-голямата част от времето, като само в края на първото полувреме мърсисайдци имаха известни колебания, които доведоха до изравнителен гол на Тимоти Кастан (45').

В 32-рата минута Ливърпул излезе напред в резултата, след като Трент Александър-Арнолд вкара от пряк свободен удар с чудесен изстрел.

В продълженията на първата част Тимоти Кастан изравни. Стигна се до разбъркване в наказателното на гостите, при което Мунис стреля с глава, но бе блокиран от Куанса. След това топката стигна до белгиеца, който не сгреши, а я прати в мрежата за 1:1.

В началото на второто полувреме това Райън Гравенберх получи от Елиът, обърна се и нанесе неспасявем шут с десния крак. Топката мина покрай Лено и така мърсисайдци отново излязоха напред в резултата.

В 72-рата минута Жота бе изведен от Гакпо. Португалецът напредна, а след това преодоля и стража на домакините. Лено стигна до топката, но не успя да я избие. Попадението бе разгледано от ВАР за засада, но такава нямаше.

В сряда и за Ливърпул, и за Арсенал предстоят големи дербита. "Червените" гостуват на Евертън, докато "топчиите" приемат Челси.