Ливърпул оцеля в трудна битка, отново е първи и мечтата е жива

Ливърпул оцеля в трудна битка, отново е първи и мечтата е жива Снимка: Getty Images

Ливърпул отново е първи във Висшата лига и продължава да мечтае за титлата след трудна победа с 1:0 при гостуването на Нюкасъл.

"Мърсисайдци" взеха един от най-тежките си мачове до края на сезона в първенството и победиха намиращия се в отлична форма съперник с гол на Наби Кейта в 19-ата минута.

Юрген Клоп беше направил ротации и беше дал почивка на Мохамед Салах, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо и Тиаго Алкантара, а тимът му определено не изигра най-силния си двубой.

Но гостите все пак създадоха доста положения, а Кейта се разписа, след като нахлу в наказателното поле и хладнокръвно се освободи от вратаря със залъгващо движение, преди да завърши през няколко футболисти на Нюкасъл.

"Свраките" оспорваха гола, защото по същото време техен играч се превиваше на тревата, но съдиите прецениха, че влизането срещу него е било чисто.

До края Ливърпул запази преимуществото си и направи няколко сериозни пропуска, заради които напрежението се запази до края.

Все пак "червените" грабнаха трите точки и поне временно са първи с 82 пункта пред Манчестър Сити с 80.

Шампионите обаче могат да си върнат лидерството, ако победят Лийдс по-късно днес.