Ливърпул с нов обрат, напрежение за Сити и Арсенал

Ливърпул свърши работата си и отправя поглед към "Етихад" - 2:1 у дома срещу Брайтън. На стадиона на "сините" домакинът Манчестър Сити приема Арсенал в дерби между останалите два отбора, замесени в битката за титлата освен мърсисайдци.

За пореден път през сезона Ливърпул спечели, след като първи инкасира във вратата си. Момчетата на Юрген Клоп обаче вече са свикнали до болка с този сценарий и успяха да вземат своето срещу "чайките" за радост на верните си фенове.

Началото беше шокиращо за домакините, тъй като още във 2-рата минута Брайтън излезе напред след отличен удар на Дани Уелбе

"Червените" веднага се хвърлиха напред в атаки и в 6-ата поискаха дузпа за задържане на Нунес, но реферът не видя нарушение. Три минути по-късно Салах шутира опасно в далечния ъгъл и малко не му достигна да порази целта.

Националът на Египет успя да се измъкне и в 18-ата минута, но от въздуха не уцели вратата. Секунди по-късно Салах пак нямаше късмет след ново засичане.

Мощният натиск на "червените" донесе изравнителен гол в 27-ата, когато точен беше Луис Диас. Тогава нападателят се възползва от лошо изчистване на Джоел Велтман.

Ливърпул се вдигна на щурм след почивката и стигна до победен гол в 65-ата минута.

Собослай изведе хитро Салах и той беше точен за 2:1 с левия крак, реванширайки се за многото си пропуски преди това.

В последните секунди на редовното време египтянинът бе близо до втори гол, но вратарят на гостите Барт Вербруген отради удара му със сетни усилия.