Ливърпул стигна само до точка на Южния бряг

След драмите миналата седмица срещу Тотнъм тимът на Ливърпул не успя да спечели втори пореден мач във Висшата лига. "Червените" стигнаха само до точка след 2:2 като гости на Брайтън.

Двубоят на Южния бряг беше изключително интересен, а в края му "чайките" дори имаха добри шансове да вземат трите точки.

Двата отбора започнаха енергично срещата и опитваха да използват възможностите си за атака, но допускаха доста грешки в противниковата половина.

В 21-вата минута Алисон излезе доста напред, за да подаде към Ван Дай, бранителят опита да продължи към Алексис Мак Алистър, но той стана жертва на добрата преса на домакините. Симон Адингра отне и прати топката в опразнената от бразилския страж врата за 1:0.

Само минутка след това футболистите на Юрген Клоп възстановиха равенството след грешка, но този път в лагера на домакините при изнасянето. Топката бе пресечена в центъра на терена, Луис Диас и Дарвин Нунес разиграха отлично, топката бе подадена към Мохамед Салах, който с плътен удар реализира за 1:1. Мърсисайдци обърнаха изцяло случващото се в двубоя само минута по-късно след нова сериозна грешка при разиграването между вратаря на домакините и Паскал Грос. Бранителят бе притиснат от Доминик Собослай и Дарвин Нунес, макар да бе задържан, кълбото се насочи към Диас вляво, като той също бе в тежко съприкосновение с играч в синьо и бяло. Антъни Тейлър не се поколеба да посочи бялата точка, а Салах без проблеми оформи пълния обрат в полза на "червените".

В 78-ата минута след нарушение отдясно на Ибрахима Конате Соли Марч изпълни остро на няколко метра пред голлинията, бранителите в червено се засуетиха и Люис Дънк отблизо реализира за крайното 2:2.