Ливърпул - Юнайтед на четвъртфиналите! Нов фурор на младите зарадва Клоп

Ливърпул - Юнайтед на четвъртфиналите! Нов фурор на младите зарадва Клоп Снимка: Getty Images

Вечните съперници Ливърпул и Манчестър Юнайтед ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите за ФА Къп.

Големият сблъсък стана факт, след като и двата тима спечелиха своите осминафинални двубои тази вечер.

Ливърпул се наложи с 3:0 над втородивизионния Саутхемптън с дебютни голове на двама юноши.

Предвид многобройните контузии, Юрген Клоп отново заложи на експериментален състав с някои млади футболисти, които предизвикаха фурор.

Точно преди края на полувремето резултатът беше открит от 18-годишния Люис Кумас.

Ливърпул стигна до този аванс, след като удържа значителен натиск на гостите в първите минути.

През втората част вкара и футболистът, заменил Кумас - Джейдън Данс, който също е само на 18 и се разписа дебютно за тима.

Към края Данс добави и трети гол във вратата на Джо Лъмли.

Манчестър Юнайтед пък успя да постигне минимална победа с 1:0 като гост на Нотингам Форест.

За пореден път Юнайтед изпита големи затруднения срещу неособено впечатляващ съперник, а мачът беше двуостър и двамата вратари се отчетоха със спасявания.

Развоят на събитията оставаше непредвидим до 89-ата минута, когато Каземиро порази вратата с глава след прострелно центриране на Бруно Фернандеш от фал.

ВАР провери ситуацията, тъй като имаше съмнение, че намиращият се в засада Рафаел Варан влияе на играта.

Голът обаче беше признат и беше достатъчен за успеха.

С доста трудности за четвъртфиналите се класира и Челси след успех с 3:2 над Лийдс на "Стамфорд Бридж".

След като получиха гол в 8-ата минута, "сините" обърнаха до края на полувремето с попадения на Нико Джаксън и Михайло Мудрик.

През втората част обаче Матео Джоузеф отбеляза втория си гол в мача и Лийдс изравни.

Победата на Челси осигури Конър Галахър в добавеното време.

В следващия кръг лондончани ще играят срещу лидера в Чемпиъншип Лестър.