Ливърпул живна с успех в градското дерби

Ливърпул живна с успех в градското дерби Снимка: Getty Images

Ливърпул показа признаци на съживяване с уверена победа с 2:0 на "Анфийлд" в градското дерби с Евертън.

Тимът на Юрген Клоп нямаше победа в последните 4 кръга от първенството, но игра убедително срещу закъсалия съперник.

Решаващият момент се оказа този в 36-ата минута, когато "карамелите" бяха на сантиметри от гола, но допуснаха контраатака и инкасираха попадение.

Тарковски удари гредата с глава след ъглов удар и Ливърпул подхвана мълниеносна контраакция. Дарвин Нунес надбяга защитата отляво и пусна към Мохамед Салах, а египтянинът рутинно засече във вратата за 1:0.

Малко след почивката нова контраатака позволи на Коди Гакпо да отбележи първия си гол за Ливърпул, като този път асистенцията беше на Трент Александър-Арнолд.

Впоследствие си пролича немощта в атаката на Евертън и си личеше, че гостите нямат сили да върнат интригата.

На няколко пъти Ливърпул се размина с трети гол, но взе доста успокоителни три точки.

Пет минути преди края се стигна и до меле между играчите след напрежение между Анди Робъртсън и Джордан Пикфорд. Двамата се разминаха само с жълти картони.

"Червените" все още са доста назад в класирането и се намират на деветата позиция с 32 т., на 9 зад четвъртия Нюкасъл, който обаче има и мач повече.

Евертън е в зоната на изпадащите с 18 т. и е на точка от спасителното 17-о място.