Мане трябваше да бъде изгонен, Жота вкара след игра с ръка - социалните мрежи отново скочиха срещу ЛиВАРпул

Ливърпул преодоля първите тежки тестове и има 100-процентов актив след първите три кръга на Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп победи последователно шампиона на Чемпиъншип Лийдс, Челси, който пръсна над 200 милиона за нови играчи, и намиращия се в подем Арсенал, на който си върна за загубата в Къмюнити шийлд на старта на кампания 2020/21.

Мърсисайдци отново проявиха някои несигурности в защитен план, но компенсираха напълно с играта си в предни позиции. Домакините изоставаха след грешката на Анди Робъртсън и късметлийския гол на Александре Лаказет, който след това направи някои кошмарни пропуски, но бързо се върнаха в мача и още преди почивката обърнаха резултата в своя полза.

Всичко обаче можеше да бъде тотално различно, ако реферът Крейг Поусън бе оставил Ливърпул с човек по-малко още в третата минута. 150 секунди след първия съдийски сигнал Садио Мане заби лакътя си в лицето на Киърън Тиърни при борба за една топка покрай тъча. Според правилата, умишлената игра с ръка в лицето се наказва с директен червен картон, но дори въпреки наличието на видео повторенията, сенегалецът се измъкна само с жълт.

Впоследствие, Мане отново бе един от най-важните играчи за Ливърпул, като именно той изравни резултата в 28-ата минута, възползвайки се от разбъркване в отбраната на Арсенал. Още едно такова шест минути по-късно доведе и до гола на Анди Робъртсън, с който "червените" взеха нещата в свои ръце още преди почивката.

Крайното 3:1 оформи новото попълнение Диого Жота две минути преди края. От някои от повторенията обаче изглеждаше, че топката се докосва на ръката на португалеца, преди той да прати топката в долния десен ъгъл на Бернд Лено.

Заради това и заради непоказания червен картон на Мане, който, със сигурност, щеше да промени много мача, феновете в социалните мрежи отново подхванаха рефрена с ЛиВАРпул и помощта, която смятат, че тимът на Клоп получават от съдиите още от началото на миналия сезон.

Привърженици на "червените" веднага контрираха със стопкадри, с които се опитват да покажат, че топката е докоснала ръката, а не рамото на Жота, докато не им бе припомнено, че за същата "игра с ръка" получиха дузпа във финала на Шампионската лига през 2019-а, когато надвиха Тотнъм в битката за трофея в Мадрид.

Дали феновете са прави или не, трудно ще стигнем до еднозначен извод. Истината е, че рано-рано Ливърпул даде сериозна заявка за защита на титлата и поне засега не се вижда кой може да го спре по пътя му към нов триумф в края на сезона.