Мбапе донесе титлата на Франция!

Мбапе донесе титлата на Франция! Снимка: Getty Images

Франция грабна трофея от второто издание на Лигата на нациите след победа с 2:1 над Испания във финала на "Сан Сиро".

"Петлите" отново трябваше да правят обрат, както и в полуфинала срещу Белгия, а гола за победата отбеляза Килиан Мбапе, като по този начин се реваншира за пропуснатата дузпа, причинила отпадането на отбора му на Евро 2020.

Двата тима изиграха предпазливо и скучно първо полувреме, но двубоят стана много по-атрактивен след почивката, когато паднаха и головете.

Първо Микел Оярсабал откри за Испания в 64-тата минута, но броени секунди по-късно Карим Бензема избухна с перфектен фалцов удар в далечния ъгъл за 1:1.

Пасът към него беше на Мбапе.

През следващите минути Франция стана по-опасният отбор на терена и 10 минути преди края стигна до победата.

Мбапе получи една топка зад защитата и сам срещу Унай Симон не сгреши за 2:1.

Нападателят изглеждаше в засада при подаването към него, но ВАР провери гола и не намери нищо нередно.

В края Испания натисна в търсене на изравняване и стигна до два златни шанса.

Първо Микел Оярсабал стреля от въздуха и Уго Лорис трябваше да спасява, а в добавеното време се стигна до още едно положение, при което вратарят се намеси.

Така французите спечелиха втори голям трофей през последните години след световната купа от Мондиал 2018.

Младият тим на Испания пък показа, че потенциалът му е огромен.