Меси истерия в Асунсион, шеметна Бразилия за 20 минути в Каракас

Аржентина стигна само до 0:0 при гостуването си на Парагвай в световните квалификации в Южна Америка. Домакините изиграха здрав мач и дори имаха своите положения да разочароват Лео Меси и компания.

Всъщност суперзвездата на световния футбол до голяма степен беше неутрализирана от страничен фактор - заради разразилата се около него истерия.

Преди двубоя хотелът на аржентинците бе обграден от фенове, които искаха да се снимат с Меси. Полиция извади десетката от сградата и го вкара в автобуса на отбора за стадиона, но заради тълпите тимът закъсня и пристигна едва 45 минути преди двубоя. След последния сигнал Лео бе обграден от фенове, нахлули на терена да си направят селфи с него. Пак се наложи намесата на полиция.

Бразилия се развихри за 20-ина минути и помете Венецуела при гостуването си в Каракас.

До 71-вата минута "селесао" губеше с попадението на Ерик Рамирес, но голове на Маркиньос, Габриел Барбоса от дузпа и Антони - дебютант от Аякс в атаката на гостите, бразилците взеха трите точки.

С успеха тимът на Тите води с 27 точки от 9 мача, а вторият Аржентина има 19 от също толкова изиграни двубоя.