Милан и Интер на двата полюса преди Дерби дела Мадонина

Милан и Интер на двата полюса преди Дерби дела Мадонина Снимка: Getty Images

Милан разочарова, а Интер постигна рутинна победа в мачовете на двата тима няколко дни преди дербито на Милано.

"Росонерите" стигнаха само до 0:0 в гостуването на Сасуоло и регистрираха второ поредно равенство в гостуване след 1:1 срещу Аталанта.

Играчите на Стефано Пиоли даже можеха да загубят, тъй като най-чистото положение беше за противника - но през първото полувреме Доменико Берарди пропусна дузпа след спасяване на Майк Менян.

Малко по-късно Интер надделя с 3:1 над гостуващия Кремонезе без контузения Ромелу Лукаку.

Другият титулярен нападател Лаутаро Мартинес този път остана резерва и се появи през второто полувреме, за да отбележи третия гол за своите.

Преди това Хоакин Кореа и Николо Барела дадоха комфортна преднина на "нерадзурите".

При резултат 3:0 гостите стигнаха до почетен гол на Давид Окереке в края, но нямаха сили за повече.

По същото време Рома спечели с 3:0 срещу Монца с два гола на Пауло Дибала и оглави класирането с 10 т. след 4 изиграни двубоя.

Интер е втори с 9, следван от Милан с 8.

Миланските грандове ще се изправят един срещу друг в събота от 19:00.