Милан не остави шансове на трагичен Юве

Милан не остави шансове на трагичен Юве Снимка: Getty Images

Без особени проблеми Милан победи Ювентус с 2:0, с което се изравни по точки - по 20, с лидерите Наполи и Аталанта, които ще изиграят мачовете си от кръга в неделя.

Победата бе първа за Стефано Пиоли срещу Макс Алегри, като това са и последните двама треньори, правили "росонерите" шампиони.

Домакините започнаха изключително силно, а до 33-тата минута Рафаел Леао удари по веднъж двете странични греди зад Шчесни.

Милан успя да се възползва от превъзходството си едва в добавеното време на първата част. След центриране от корнер Оливие Жиру стреля, топката попадна във Фикайо Томори, който от четири-пет метра разстреля Шчесни.

Малко след почивката Браим Диас се възползва от грешка на Душан Влахович в средата на терена, открадна топката и след прекрасен самостоятелен пробив я прати в мрежата - 2:0.

В добавеното време Милан можеше да вкара и трети гол, но Шчесни спаси удар на резервата Дивок Ориги.

Най-чистото положение за Юве дойде в 84-тата минута. Друга резерва - Мойз Кен, и Арек Милик разиграха на двойно, италианецът се озова на перфектна позиция фронтално срещу вратата, но в последния момент ударът му бе блокиран от Калулу.

Поражението за Ювентус идва след двете последователни победи - срещу Болоня и Макаби Хайфа. "Старата госпожа" остава на осмата позиция с 13 точки.