Милан с трета поредна победа след класика в Емполи

Милан с трета поредна победа след класика в Емполи Снимка: Getty Images

Милан записа трета поредна победа във всички турнири след 3:0 във визитата си на борещия се за оцеляването си тим на Емполи.

Рубен Лофтъс-Чийк в 11-ата и Оливие Жиру в 31-вата минута вкараха головете за гостите през първата част.

В самия край на мача 19-годишната резерва Чака Траоре оформи крайното 3:0 след бърза контра, организирана от Кристиан Пулишич след лошо изпълнение на корнер от страна на домакините.

Така тимът на Стефано Пиоли няма загуба вече в шести пореден двубой във всички турнири.

"Росонерите" събраха 39 точки на третата позиция, на четири зад Ювентус, който е с мач по-малко, и на девет от лидера Интер. Емполи остава на предпоследното място с 13 пункта.